Aktualności

♥  Spróbuj. Posmakuj. Przeżyj.  

3 Krajobrazy Gdańskie to obszar, który obejmuje Gdańsk oraz tereny przyległe: Żuławy Gdańskie i Wyżynę Gdańską, wspólny kulturowo, ale zróżnicowany krajobrazowo.
Lokalna Grupa Działania “Trzy Krajobrazy” przedstawia propozycję tras po obszarze, a także ciekawą historię, miejsca do wypoczynku i zwiedzania.
Portal www.3krajobrazygdanskie.com i bezpłatna dedykowana aplikacja mobilna to idealne narzędzia, aby odkryć historię i atrakcyjność turystyczną tego regionu i zachęcić do aktywnej turystyki rowerowej. Przedstawiona na mapie sieć pętli rowerowych – tras rowerowych, zawiera najważniejsze informacje przydatne do podróżowania i przebiega przez obiekty zabytkowe, a także rekreacyjne i wypoczynkowe. Stanowi fantastyczny przewodnik po okolicach Gdańska.
Dzięki aplikacji “Trzy Krajobrazy Gdańskie” zawsze wiesz, gdzie jesteś, ponieważ śledzenie GPS pokieruje Cię po wybranej trasie.
Bezpłatna aplikacja jest do pobrania ze sklepu Play oraz App Store.
Zapraszamy do skorzystania z portalu i aplikacji.
 blue-yellow05

♥  „Historia powiatu gdańskiego w pytaniach. Ludzie, zdarzenia, miejsca”  

okladka ksiazki

W grudniu 2020 roku Fundacja  BURSZTYNOWYM SZLAKIEM wydała  książkę pt. „Historia powiatu gdańskiego w pytaniach. Ludzie, zdarzenia, miejsca”, która została przygotowana w ramach projektu grantowego „Nasza mała Ojczyzna” z ramienia Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim i przy wsparciu Wójtów Gmin i Urzędu Miasta Pruszcz Gd. Jest to publikacja historyczno-kulturalna, utrwalająca tożsamość regionalną i państwową mieszkańców powiatu gdańskiego, która jest zbiorem opowieści o historii i mieszkańcach terenów obecnego powiatu gdańskiego. Jej nieszablonowa formuła  powinna zaciekawić każdego bez względu na wiek. Tytuły rozdziałów mają formę pytań, a odpowiedzi zawierają wiadomości na temat ciekawych zdarzeń, miejsc, historii, ludzi czy zwyczajów.

Książka jest opracowaniem zbiorowym, której autorami są znane osoby, historycy i pisarze z regionu. Wzbogacona jest reprodukcjami starych, oryginalnych widokówek z XIX i pocz. XX w. obrazującymi naszą „Małą Ojczyznę”.

Publikacja nie będzie dystrybuowana gotówkowo i stanowić będzie element szerszej akcji charytatywnej pod patronatem Starostwa Powiatu Gdańskiego: „Pomagamy ludziom w potrzebie – wspieramy ludzi kultury z powiatu gdańskiego”. Każdy z Państwa może otrzymać tą wspaniałą książkę, przekazując na konto Fundacji wpłatę (w wysokości co najmniej 40 zł.) z dopiskiem: Darowizna  (kontakt mailowy z Fundacją: fundacja@bursztynowym.pl) lub wrzucając pieniądze do puszki ze zbiórką publiczną zarejestrowaną w MSWiA http://zbiorki.gov.pl/ pod nr 2017/2526/OR

Puszki i książki można znaleźć w Bibliotece Miejskiej w Pruszczu Gdańskim, w Mediatece w Straszynie oraz w  bibliotekch gminnych.

 Wpłatę można dokonać  na podane poniżej konto:

 BNP Paribas  25 1750 0012 0000 0000 3257 0216

Nadmieniamy, iż jesteśmy Fundacją non-profit z statusem organizacji pożytku publicznego i wpłaconą na konto kwotę można ująć w rozliczeniu podatkowym.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd i Rada Fundacji BURSZTYNOWYM SZLAKIEM

blue-yellow05

♥  Podaruj nam swój 1%  ♥ 

Podaruj nam swój 1% a my  przeznaczymy go dla naszych Podopiecznych

awers 1 procent          rewres 1 procent

blue-yellow05

♥  “Tworzyć każdy może”  ♥ 

W ramach realizacji Projektu “Tworzyć każdy może” Fundacja wydała tomik poezji lokalnych pisarzy (Marka Boruca i Tadeusza Jałoszyńskiego) wzbogacony o prace malarskie lokalnych Twórców, zatytułowany “Pajęczyny pamięci”. Organizujemy dwie imprezy promujące wydaną pozycję – 15 października 2019 w ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim i 5 listopada 2019 w Mediatece w Straszynie. Zapraszamy do udziału w imprezach.

zaproszenie straszyn 1    IMG_1209    IMG_1233   IMG_1230    IMG_1246    IMG_1229

blue-yellow05

♥  Obudźmy Bartka   ♥ 

10 marca 2019 nasza Fundacja  prowadzi w Pruszczu zbiórkę publiczną “Obudźmy Bartka”. Gorąco i serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce i imprezie w ZSO nr 1 – startujemy o godz. 15.00

blue-yellow05

♥  Bursztynowa Paczka   ♥ 

Zakończyliśmy kolejną akcję charytatywną „Bursztynowa Paczka” – uczniowie Spartakusa okazali się Wielkimi Św. Mikołajami i zorganizowali Wielkie paczki dla chorych dzieci, podopiecznych Fundacji BURSZTYNOWYM SZLAKIEM – Czarka, Mikołaja, Rozalki, Norberta, Lenki, Fabiana i Nataniela. Każda klasa zrobiła paczkę i w tygodniu przedświątecznym delegacje uczniów razem z Prezes p. Alicją Boruc odwiedzili domy obdarowanych dzieci zawożąc paczki. Dziękujemy Wam za Wielkie Serce oraz p. Kasi Niemczyk,  p. Alicji Kwiatkowskiej i  wolontariuszom z LOM SPARTAKUS  za koordynowanie akcji. Sprawiliście kilkorgu dzieciom ogromną radość i niespodziankę.

 bursztynowa paczka 2  bursztynowa paczka 3    IMG_7494        bursztynowa paczka 1            LZFN6800           IMG_7492

blue-yellow05

 Przedświąteczny Koncert Charytatywny   ♥ 

Zapraszamy na Przedświąteczny Koncert Charytatywny w niedzielę, 16 grudnia 2018, godz. 15.00,  „Karczma u Jakuba” (Pruszcz Gdański, ul. Wojska Polskiego 9) – wstęp wolny.

W programie melodie adwentowe i świąteczne w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej YAMAHA z Pruszcza Gdańskiego. 

blue-yellow05

♥  I Memoriał im. ks. Józefa Waląga  

Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM zaprasza wszystkich w niedzielę, 7.10.2018 do Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim na I Memoriał im. Ks. J. Waląga. Będą biegi wielopokoleniowe, wystawa poświęcona księdzu Walągowi, koncerty, grill i dobra zabawa. Zbieramy na odbudowę historycznego domu księdza Waląga tzw, “Walągówki”.

IMG_7061 IMG_7078 IMG_7035   memorial       IMG_7060        DSC_0891

blue-yellow05

   ♥  VI Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej  – „BURSZTYNOWA NUTKA”  

2018 zaproszenie festiwal awers jpg

Program VI Pomorskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej  “Bursztynowa Nutka”

 6.10.2018r – Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie, ul Długa 20A

9.15-10.45 – Sala Kolumnowa – warsztaty wokalno – aktorskie dla finalistów Konkursu Piosenki – prowadząca: Pamela Chłodna- Chylińska

11.00 – 14.00   – Sala Koncertowa

  •  “Bursztynowa Nutka”- wspólne wykonanie piosenki
  •  Występ dzieci – gości Festiwali: Wiktoria Ząbkiewicz  i Czarek Marcinkowski
  • Występ Finalistów Konkursu „Bursztynowa Nutka” 
  •  Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki”
  • Finał Konkursu Plastycznego Festiwalu
  • Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” – sopran: Pamela Chłodna- Chylińska
  • Ogłoszenie wyników Konkursu Piosenki “Bursztynowa Nutka

 “Piosenka o prawach dziecka” – wspólne wykonanie piosenki

blue-yellow05

Podaruj naszym podopiecznym swój 1% – KRS 0000434393

blue-yellow05

  Seniorzy – Młodym, Młodzi – Seniorom  

Zakończyła się IV edycja programu „Decydujesz, pomagamy” organizowana przez TESCO. Nasz Projekt pt. „Seniorzy-Młodym, Młodzi-Seniorom” zajął 3 miejsce. W poniedziałek, 2 lipca, odebraliśmy  z rąk Organizatora bon wartości 1 000 zł., który przeznaczymy na organizację Dnia Seniora w październiku 2018 roku. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy głosowali na nasz Projekt i już zapraszamy na naszą imprezę do OKSiBP w Cieplewie 20 października 2018 roku.

IMG_4786

IMG_4789

blue-yellow05

  POMAGAĆ JEST WARTO ♥ 

We wtorek, 3 kwietnia, Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM wraz z Wolontariuszami  z lokalnej grupy “Pomagać jest warto” zorganizowała  wielkanocny poczęstunek dla Seniorów w Urzędzie Miasta Pruszcz Gd. Na spotkanie przyszło ok. 80 Seniorów, na stole wielkanocnym dzięki wsparciu sponsorów pojawiło się wiele smakołyków, a czas umilał zespół Senior BEND z Łęgowa.

 senior1 VRHZ4729  senior2 KWIY9686   DPUA0008 blue-yellow05

 Bursztynowa Nutka’2017 

V Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej  – „BURSZTYNOWA NUTKA”
DZIECI – DZIECIOM
Dzieci śpiewają i malują dla chorych dzieci !!!

Pełna informacja w zakładce Bursztynowa Nutka 2017


blue-yellow05

  Otwarcie PLACU ZABAW w Wiślince 

22 lipca 2017 r. w Wiślince miało miejsce radosne wydarzenie. Nasi podopieczni, tj. rodzina zastępcza Państwa Gorczyńskich w Wiślince urządziła otwarcie wymarzonego PLACU ZABAW dla swych dzieci. Dzieci szalały na huśtawkach, konstrukcjach wspinaczkowych, zjeżdżalni, a dorośli raczyli się grillowanymi przez pana domu – Roberta Gorczyńskiego- kiełbaskami, warzywami z przystawkami  i przepysznymi ciastami domowej roboty upieczonymi przez  gospodynię – panią Ewę Gorczyńską. Naszą Fundację reprezentowała pani Ula Kuffel-Otlewska oraz pani Małgorzata Waguca-Jączek.

20257937_1465827883485792_5146301995413159632_n20264633_1465828303485750_403926904684429238_n pla0

blue-yellow05
  Plebiscyt Dziennika Bałtyckiego Osobowość Roku 2016 

Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM z wielką radością informuje, iż nasza Pani Prezes Alicja Boruc wygrała prestiżowy plebiscyt Dziennika Bałtyckiego na Osobowość Roku 2016 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna w powiecie gdańskim. W imieniu Pani Prezes bardzo dziękujemy wszystkim, którzy na nią głosowali.

IMG_1120         IMG_1123

blue-yellow05

Paczka świąteczna dla potrzebujących na Boże Narodzenie’2016 

Akcja charytatywna „Paczka za książkę – Święta pachnące wspomnieniami” została zakończona. Na terenie parafii w Łęgowie, Rotmance i Straszynie oraz w Gdańsku i Pruszczu Gdańskim udało się w sumie zebrać  4 087,42 kilogramów żywności, słodyczy, produktów codziennego użytku, zabawek i innych prezentów o wartości ogólnej 55 762,00 złotych od 908 darczyńców. Darczyńcy otrzymali w zamian w sumie 879 albumów “Święta pachnące wspomnieniami”. Dzięki ich hojności Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM  wraz z partnerami mogła obdarować 572 paczkami świątecznymi ubogie rodziny, rodziny wielodzietne, osoby w podeszłym wieku, samotne i chore. To właśnie dzięki tej akcji – “Książka za paczkę – Święta pachnące wspomnieniami” 572 rodziny i osoby pokrzywdzone przez los mogły cieszyć się świętami Bożego Narodzenia.

blue-yellow05

Premiera książki „Święta pachnące wspomnieniami” 

_gsc0580 _gsc0578 _gsc0586 _gsc0587

29.11.2016 r w Starostwie Powiatu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim odbyła się premiera książki „Święta pachnące wspomnieniami”. Dzięki panu Staroście mogliśmy gościć Naszych Patronów Honorowych – p. Starostę Stefana Skoniecznego, p. Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalenę Kołodziejczak , Partnerów Akcji – ks. Proboszcza parafii w Rotmance Andrzeja Kosowicza, Dyrektorów UKS CONRAD i szkół – pp. Ireneusza Kotlika, Andrzeja Szczypiorskiego, Tadeusza Sokołowskiego, p. Zbigniewa Rogalskiego reprezentującego Wydawnictwo AGNI,  Sponsorów – pp. Magdalenę i Wiesława Jackiewiczów reprezentujących firmę ENTRA, p. Macieja Kubskiego reprezentującego firmę Centrum Ogrodnicze „Kubscy”, p. dr Hannę Tomczak, p. Alinę Chabowską dyr. Przedszkola Wesoła Nutka, Szanownych Autorów wspomnień, w tym – Rektora Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, p. prof. Waldemara Moskę, p. prof. Adama Jana Karpińskiego, p. prof. Mirosława Borkowskiego. Patroni medialni opisywali i fotografowali wydarzenie. Muzykowali nam młodzi muzycy Szkoły Muzycznej SymfoSmyki pod batutą p. Andrzej Szczypiorskiego.

blue-yellow05

Miss Ziemi Pomorskiej w Domu Dziecka w Gdańsku-Oliwie 

Wśród autorów wspomnień w książce “Święta pachnące wspomnieniami”  jest Miss Ziemi Pomorskiej i finalistka Miss Polski 2016, Pani Dominika Ziniewicz, która  w minioną niedzielę (13 listopada) odwiedziła Dom Dziecka im. J. Korczaka w Gdańsku-Oliwie przekazując dzieciom  prezenty – laptopa, pampersy i słodycze. Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM składa serdeczne podziękowania Pani Dominice za okazane serce i życzy wielu sukcesów w osiągnięciu zamierzonych celów.

img_6280      img_6269

blue-yellow05

Zbiórka publiczna „Paczka świąteczna” 

Uprzejmie informujemy, że Fundacja prowadzi akcję “Paczka Świąteczna”. Zbiórka otrzymała w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji numer “2016/2008/OR”. Informacja o akcji dostępna jest na portalu zbiórek publicznych “LINK do indywidualnej zbiórki”.

W ramach akcji – zbieramy dary rzeczowe dla ubogich rodzin i osób, które zostały pokrzywdzone przez los.

blue-yellow05

Płyta z koncertem laureatów Bursztynowa Nutka’2016 do odbioru 

Uprzejmie informujemy, iż ukazała się płyta z koncertem laureatów i półfinalistów IV Pomorskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej  „Bursztynowa Nutka”.  W celu odbioru płyt prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na nasz adres  e-mail:   fundacja.bs@interia.pl

Jednocześnie informujemy,  iż  posiadamy jeszcze pojedyncze egzemplarze płyt z II i III Festiwalu.  Osoby zainteresowane ich odebraniem proszone są o kontakt mailowy z Fundacją.

cd okladka    spiewnik pieski dwa  spiewnik str 1

“Pieski małe dwa”

blue-yellow05

♥ Stypendium plastyczne 

Alicja Kudła 9 l. z Rotmanki, zwyciężczyni Konkursu Plastycznego „Bursztynowa Nutka’2016” otrzymała od Fundacji m.in. stypendium plastyczne – 15-godzinne warsztaty prowadzone przez malarkę Urszulę Kuffel-Otlewską. W ten sposób powstało dzieło plastyczne – batik (na zdjęciu poniżej).

stypendium-plastyczne1   stypendium-plastyczne4     stypendium-plastyczne2

blue-yellow05

Współpraca LOM SPARTAKUS z Jednostką Strzelecką ♥

Dnia 27.09.2016 roku Fundacja i LOM SPARTAKUS podpisali Porozumienie z Jednostką Strzporozumienie js_3elecką 3102 z Obwodu Pomorskiego Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Gdańsku.  Strony związane porozumieniem, postanowiły współpracować w obszarze oświatowo – wychowawczym mającym na celu zapoznanie uczniów Liceum z dziedziną szeroko rozumianego bezpieczeństwa i obrony terytorialnej, zdobywaniem wiedzy historycznej, pielęgnowaniem polskości oraz kształtowaniem postaw patriotycznych wśród młodzieży z szacunkiem dla tradycji niepodległościowej.

 blue-yellow05

Nagroda za działalność charytatywną 

Miło nam poinformować, iż Kapituła Zespołu Szkół w Rotmance przyznała tegoroczną Nagrodę im. Karola Wojtyły jednej z naszych Fundatorek – Eli Marcinkowskiej. GRATULUJEMY!!!

IMG_4982    IMG_4980

blue-yellow05

Wyniki zbiórki publicznej na rzecz Nikodema 

Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM z przyjemnością przekazuje informacje, iż podczas aukcji charytatywnej „POMAGAMY 4-LETNIEMU NIKODEMOWI Z BORKOWA” do tej pory uzbieraliśmy 6 389, 38 zł.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!!!

Fundacja BS i wolontariuszki z Klasy Policyjnej LOM SPARTAKUS – Natalia i Matylda podczas akcji charytatywnej „POMAGAMY 4-LETNIEMU NIKODEMOWI Z BORKOWA” w czasie Dni Pruszcza – sobota, 11 czerwca.

dni pruszcza zbiorka dla nikodema   dni pruszcza zbiorka dla nikodema2

blue-yellow05

Zwycięzcy Festiwalu “Bursztynowa Nutka’2016” 

Zwycięzcą  tegorocznego Konkursu Piosenki została 7-letnia Weronika Ptach, która za piosenkę„Mała leśna wróżka” zdobyła statuetkę „Bursztynowa Nutka”.

    _FSC8596      _FSC8397     _FSC8583

Nagrodę Pani Wójt otrzymał Olaf Wichman za piosenkę „Bal w przedszkolu”, a nagrodę Fundatorek –  Wiktoria Kuzas za piosenkę „Kot”.

 a Alicja Kudła 9l. SP RotmankaZwycięzcą  tegorocznego Konkursu Plastycznego  została Alicja Kudła (lat 9) i jej praca będzie zdobiła okładkę płyty z nagranymi piosenkami festiwalowymi.

blue-yellow05

Zbiórka “POMAGAMY 4-LETNIEMU NIKODEMOWI Z BORKOWA” otrzymała numer “2016/2008/OR”. Dane  –  na portalu zbiórek publicznych “LINK do indywidualnej zbiórki”.

Zapraszamy do udziału w aukcji prowadzonej podczas IV Pomorskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej “Bursztynowa Nutka” 4 czerwca w OKSiBP w  Cieplewie.

_FSC8279     _FSC8274

SUPER DARCZYŃCAMI zostały Pola i Zuzia Nawrockie. Siostry przekazały na leczenie Nikodema wszystkie swoje kilkuletnie oszczędności. DZIĘKUJEMY!!!

blue-yellow05

 ♥ Nasi podopieczni 

Fundacja pamięta o dzieciach, na rzecz których były prowadzone zbiórki w kolejnych edycjach  Festiwalu  BURSZTYNOWA NUTKA  – z okazji świąt dzieci otrzymują paczki. Dbamy również o inne potrzeby dzieci. Weronika, dziewczynka ze Straszyna na rzecz której prowadzona była zbiórka w 2015 roku,  powiedziała, że marzy  o tym, aby uczyć się gry na jakimś instrumencie i to marzenie dziewczynki także udało się nam spełnić. Dzięki muzykowi Andrzejowi Szczypiorskiemu Weronika z wielkim zaangażowaniem  uczy się grać na pianinie.

weronika i muzyka

Wspierając naszą Fundację wspieracie Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej “Bursztynowa Nutka” i jego  cel charytatywny.

Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM przyjęła pod swoja opiekę rodzinę zastępczą Państwa Gorczyńskich w Wiślince oraz Piotra Kolaskę z Gdańska, którzy bardzo potrzebują Państwa pomocy. Jeśli Państwo uznacie, że moglibyście wesprzeć ich ofiarując im 1% podatku lub/i darowiznę celową, zyskalibyście naszą i ich wdzięczność oraz satysfakcję, że za Państwa przyczyną kolejna osoba wraca do zdrowia, a małe dzieci mogą bawić się w ogrodzie na placu zabaw. Szczegóły tutaj…

blue-yellow05

Na spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Gdańsku….. o LOM SPARTKUS i planach Fundacji.

blue-yellow05

Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM z Pruszcza Gdańskiego  już myśli o Bożym Narodzeniu i  pomocy najbardziej potrzebującym. W tym szczególnym roku 2015, Roku Św.  Jana Pawła II, Fundacja podjęła inicjatywę uczczenia  Naszego Wielkiego Polaka wydając płytę pt. „Śpiewajmy pieśń miłą Naszemu Papieżowi”. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkół im. Karola Wojtyły  oraz Orkiestry Symfoników Gdańskich pod dyrekcją pana Andrzeja Szczypiorskiego, a także redaktora Tomasza Galińskiego,  powstaje piękne dzieło słowno-muzyczne.  Projekt  ma cel charytatywny – wydana płyta będzie prezentem dla Darczyńców  paczek   bożonarodzeniowych, którymi obdarowane zostaną  najbardziej potrzebujące dzieci w Gminie Pruszcz Gdański.

Patronat Honorowy nad tą inicjatywą objęła Wójt Gminy Pruszcz Gdański, pani Magdalena Kołodziejczak, patronat medialny – Radio Gdańsk i Dziennik Bałtycki.

Nasza inicjatywa związana jest z decyzją Sejmu Polskiego o podjęciu uchwały, która rok 2015 ustanowiła Rokiem Św. Jana Pawła II.

blue-yellow05

Zakończyły się  nagrania płyt finalistów i półfinalistów Festiwalu “Bursztynowa Nutka”. Osoby zainteresowane otrzymaniem płyt proszone są o kontakt z Fundacją (telefoniczny p. Joanna Fuks tel. 509 559 762  lub e-mailowy:  fundacja@bursztynowym.pl   fundacja.bs@interia.pl 

blue-yellow05

13 czerwca 2015 r. w Centrum Rekreacji w Juszkowie odbył się plener malarski dla Laureatów Konkursu Plastycznego “Projekt Okładki CD” III Pomorskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej “Bursztynowa Nutka” Cieplewo’2015. Na plener przyjechały zwyciężczynie I, II i III miejsca oraz jedna reprezentantka Wyróżnień. Motywem przewodnim pleneru było namalowanie pejzażu. Wspaniała pogoda oraz piękne widoki w Dolinie Raduni doskonale do tego nadawały się. Młode malarki uczyły się kadrowania pejzażu, mierzenia odległości w pejzażu rzeczywistym i malowanym, szkicowania, prawidłowego posługiwania się pędzlami, mieszania farb, korzystania z mieszanych technik malarskich. Czytaj dalej….

blue-yellow05

Miło nam poinformować, iż po apelu Pani Wójt o pomoc w zorganizowaniu wózka inwalidzkiego dla Weroniki, ogłoszonym podczas Festiwalu “Bursztynowa Nutka” w dniu 23 maja 2015 już po kilku dniach zgłosił się Darczyńca. Jest nim rodzina Golan z Rotmanki. Państwo Golanowie, rodzice zwyciężczyni “Bursztynowej Nutki’2015” Amelii Golan, darowali Weronice wózek. DZIĘKUJEMY!

blue-yellow05

III  Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej – „BURSZTYNOWA NUTKA”

W trakcie Festiwalu i Festynu rodzinnego będzie prowadzona zbiórka publiczna  na rzecz chorej  dziewczynki – Weroniki ze Straszyna.

Informacja na Portalu Zbiórek Publicznych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Zobacz….

blue-yellow05

28 kwietnia 2015 r. podpisaliśmy Porozumienie o współpracy z Akademią Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Z ramienia Akademii Marynarki Wojennej Porozumienie o współpracy podpisał Rektor – Komendant komandor prof. dr hab. Tomasz Szubrychta, natomiast z naszej strony prezes Fundacji BURSZTYNOWYM SZLAKIEM Alicja Boruc i dyrektor LOM – Tadeusz Sokołowski. Strony postanowiły o podejmowaniu wspólnych przedsięwzięć edukacyjno-wychowawczych skierowanych do młodzieży.

blue-yellow05

W dniach 10-12.04.2015 r. przedstawiciele Fundacji BURSZTYNOWYM SZLAKIEM uczestniczyli w wyjeździe studyjnym na Kaszuby organizowanym  przez Stowarzyszenie LGD  “Trzy Krajobrazy”. W ramach pobytu odbyły się spotkania z  przedstawicielami LGD i władz lokalnych, prezentacja najciekawszych projektów zrealizowanych w ramach LEADER przez beneficjentów STK Kaszuby – m.in.  Centrum Sportów Wodnych i punkt widokowy w Złotej Górze, ogród roślin leczniczych w Szymbarku, gospodarstwo agroturystyczne „U Pelplińskich” (sauna zewnętrzna w kształcie beczki z widokiem na jezioro), Pensjonat „U Stolema” (park linowy, mini ZOO, tarasy widokowe), Lawendowa Osada w Przywidzu. Zobacz…

blue-yellow05

W dniach 20-21 i 27-28 marca 2015r. w drogeriach “BŁĘKITNA” na terenie miasta Pruszcz Gd. jest prowadzona zbiórka publiczna  pod hasłem “SŁOŃCE W KAŻDYM OKNIE”  na rzecz matek samotnie wychowujących dzieci i rodzin ubogich. Zbiórka zarejestrowana jest na portalu: zbiorki.gov.pl pod Nr 2015/1016/OR. Organizatorem zbiórki jest Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM.

Informacja o zbiórce w Internecie: http://zbiorki.gov.pl/zbiorki/zbiorki/szczegoly-zbiorki.xhtml

Sprawozdanie z zbiórki: http://zbiorki.gov.pl/zbiorki/zbiorki/szczegoly-zbiorki.xhtml?zbiorka_nazwa=S%C5%81O%C5%83CE%20W%20KA%C5%BBDYM%20OKNIE&v=459567727324781346943484307981196171742587912208

blue-yellow05

Fundacja  BURSZTYNOWYM SZLAKIEM uczestniczy w akcji wspierania potrzeb 8-letniego Pawełka z Gdańska, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Wystąpiliśmy z wnioskiem do  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku o dotacje na remont mieszkania Pawełka.

W lutym 2015 r. otrzymaliśmy dotację w  wysokości 5000 zł, która w całości została przeznaczona na “Modernizację instalacji grzewczej przy ul. Jesionowej 8A/7 w Gdańsku”.

blue-yellow05

Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM podpisała umowę o współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. 

Umowa dotyczy szeroko pojętej współpracy na polu naukowo-badawczym.

blue-yellow05

Fundacja  BURSZTYNOWYM SZLAKIEM serdecznie DZIĘKUJE  Wszystkim, którzy przyczynili się do  wsparcia rodzin potrzebujących na święta Bożego Narodzenia 2014.

Wśród nich najbardziej  Firmie LIVO za podarowanie wszystkich potrzebnych rzeczy do przygotowania bransoletek oraz Wolontariuszom, którzy wykonali bransoletki, rozprowadzane podczas kiermaszu świątecznego.

blue-yellow05

Nasz PRODUKT – Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej BURSZTYNOWA NUTKA został zgłoszony na KONKURS O CERTYFIKAT MARKI LOKALNEJ
„TRZY KRAJOBRAZY ZIEMI GDAŃSKIEJ” organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Trzy Krajobrazy”.

Kapituła Konkursu nominowała nasz Festiwal do tytułu Laureata Konkursu.
blue-yellow05

LICYTACJA dla JANKA

 Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM współuczestniczy przy organizacji akcji charytatywnej i przeprowadzeniu licytacji przedmiotów należących do sławnych ludzi ze świata, kultury, sportu i polityki (m.in.  Agnieszki Partyki, Starosty Powiatu Gdańskiego) ofiarowanych przez nich na poczet akcji, której celem jest zakup sprzętu medycznego PC EyeGo dla 3-letniego Janka Kalisza chorego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni typ 1).

Licytacja odbyła się podczas Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona Seniorów Bayjonn Cup 2014 w Sopocie, w dniach 25-26.01.2014 r.

blue-yellow05

Nasza Fundacja zasponsorowała zajęcia z samoobrony dla wychowanków  Domu dla Dzieci w Pręgowie. Zajęcia odbyły się 21 stycznia 2014 r., a przeprowadził je Paweł Dołkowski.

Otrzymaliśmy PODZIĘKOWANIE  od Wychowanków Domu dla Dzieci. (zobacz)

blue-yellow05

Fundacja  BURSZTYNOWYM SZLAKIEM serdecznie DZIĘKUJE  Wszystkim, którzy przyczynili się do  wsparcia rodzin potrzebujących na święta Bożego Narodzenia 2013.

Wśród nich najbardziej  Firmie LIVO za podarowanie wszystkich potrzebnych rzeczy do przygotowania bombek, Firmie SŁAWA za podarowane szynki, Joannie Zalewskiej – sklep EFEKT w Pruszczu Gd. za słodkości do paczek oraz Wolontariuszom, którzy przygotowali 140 bombek rozprowadzanych podczas kiermaszu świątecznego.

blue-yellow05